Bank PKO BP

PKO Bank Polski rozpoczął swoją działalność w 1919 roku jako Pocztowa Kasa Oszczędności. Po II wojnie światowej wznowił działalność, ale jego nazwę zmieniono na Powszechną Kasę Oszczędności. W 1974 roku bank udostępnił pierwszy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy dla osób fizycznych. Obecna nazwa PKO Bank Polski funkcjonuje od 2000 roku, wtedy instytucja ta stała się spółką Skarbu Państwa. W 2004 roku bank zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. PKO Bank Polski to bank uniwersalny, obsługuje osoby fizyczne, małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i wielkie korporacje. Instytucja ta posiada najszerszą bazę klientów i największą sieć oddziałów w całym kraju – ponad 1200 placówek oraz ponad 2000 współpracujących agencji. PKO Bank Polski opiera swoją strategię na wiarygodności i satysfakcji klienta, jednocześnie inwestując w doskonalenie produktów.

 

Pożyczka gotówkowa w PKO Bank Polski

 

„Mini Ratka” to pożyczka gotówkowa PKO BP, którą można przeznaczyć na dowolny cel. Parametry pożyczki:

 

  • kwota pożyczki od 1000 zł do 120 000 zł,
  • bez zaświadczenia o zarobkach klient może wnioskować o maksymalnie 24 000 zł,
  • okres kredytowania wynosi maksymalnie 96 miesięcy, natomiast w przypadku, gdy klient korzysta z konsolidacji – 120 miesięcy,
  • wakacje kredytowe – możliwość zawieszenia spłaty raty na 3 miesiące.

 

Jak wziąć pożyczkę w PKO Bank Polski?

 

Pożyczkę w PKO BP można wziąć na kilka sposobów:

 

  • wypełniając formularz na stronie: https://www.pkobp.pl/,
  • poprzez bankowość internetową po zalogowaniu się do iPKO,
  • poprzez aplikację mobilną,
  • w oddziale banku.

 

Stali klienci mogą wypełnić wniosek online. Po ustaleniu warunków pożyczki mogą podpisać dokumenty elektronicznie lub tradycyjnie po dostarczeniu ich przez kuriera. Po podpisaniu dokumentów online gotówka zostaje od razu przesłana na konto klienta, natomiast w przypadku korzystania z kuriera pieniądze zostaną przelane na rachunek dopiero po weryfikacji dokumentów przez bank.

 

Dokumenty potrzebne do uzyskania pożyczki w PKO Bank Polski

 

PKO BP postawił na maksymalne uproszczenie formalności przy wnioskowaniu o „Mini Ratkę”. Należy przygotować dowód osobisty, a przy składaniu wniosku online wykonać jego skan. Przy pożyczce do 24 000 zł nie potrzeba zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach, natomiast powyżej tej kwoty trzeba się liczyć z koniecznością dostarczenia takich dokumentów.

Posted in Bez kategorii