Wiosną chętnie remontujemy mieszkania

Wiosna w pełni – to nie tylko czas słodkich truskawek i coraz cieplejszych wieczorów. To także najlepszy czas na zmiany! Jak wynika z danych Ferratum Bank w miesiącach od maja do sierpnia najchętniej decydujemy się na odświeżenie mieszkania – remonty stanowią aż 24% wszystkich wiosennych wydatków Polaków.

W ciągu roku zwykle naprawiamy powstające na bieżąco usterki i dbamy o ład w mieszkaniu. Jednak atmosfera wiosennych porządków często skłania nas do generalnego odnowienia naszych domów.
Z danych zebranych przez ekspertów Ferratum Bank wynika ponadto, że Polacy wydadzą na remonty:

  • Poniżej 1 tys. zł (39%)
  • od 1 tys. zł do 2 tys. zł (15%),
  • od 2 tys. zł do 5 tys. zł (24%),
  • powyżej 5 tys. zł (22%).

 

Ile to kosztuje?

Koszt remontu zależy oczywiście od metrażu pomieszczeń, cen materiałów oraz specyfiki prac, jakie chcemy przeprowadzić. Według danych Ferratum Bank samo odświeżenie mieszkania o metrażu 50 m2 może kosztować średnio od 2500 zł do 5000 zł. W kwocie tej uwzględniamy na przykład malowanie pomieszczeń, położenie paneli w pokojach i kafelków w łazience. W zależności czy decydujemy się na zakup nowych urządzeń AGD/RTV, wynajęcie ekipy remontowej czy też przeprowadzenie poważniejszych napraw, koszty wzrastają.

Warto zadbać o to, aby wiosenny remont wystarczył na długo – dlatego nie oszczędzajmy na materiałach i robociźnie – jeśli kupimy lepszej jakości materiały i zatrudnimy sprawdzonych fachowców, przez długi czas nie będziemy musieli ponawiać remontu. Drobne czynności możemy oczywiście wykonać samodzielnie, jednak należy pamiętać, by poważniejsze prace, np. wymianę okien czy ingerencję w instalacje, powierzyć specjalistom.

Skąd wziąć na to pieniądze?

Wiosenne miesiące – maj i czerwiec – mogą znacząco nadwyrężyć nasz budżet. To przecież sezon wzmożonych wydatków: komunie, Dzień Matki, Dzień Dziecka, a do tego jeszcze weekendowe wyjazdy! Jak więc sfinansować wiosenny remont?

Jak pokazują analizy Ferratum Bank, najczęstszym sposobem finansowania prac remontowych jest kredyt w banku (25% odpowiedzi), pożyczka gotówkowa w instytucji pozabankowej (16%), rodzina (14%).

Ferratum Bank – zaufany pożyczkodawca

Ferratum Bank znajduje się w pierwszej trójce instytucji finansowych oferujących pożyczki-chwilówki online. Działalność operacyjną w Polsce rozpoczął w listopadzie 2013 roku. Wcześniej, od 2007 roku funkcjonował jako Ferratum Poland Sp. z o.o. r. Od 2012 r roku posiada licencję instytucji bankowej. Jest obecny w 24 krajach. Dostępny w mobilnej wersji online oraz w punktach stacjonarnych. Stanowi część Grupy Ferratum – największej firmy w Europie, oferującej pożyczki za pośrednictwem telefonów komórkowych i internetu oraz pierwszej, która wprowadziła na Stary Kontynent mobilne mikropożyczki. Grupa działa w 24 krajach i obsługuje ponad 1,5 mln klientów na całym świecie.

* Ankieta „Majowy Barometr Ferratum Bank” przeprowadzona w dniach 9-13.05.2016r. na reprezentatywnej n=1350 próbie klientów Ferratum Bank plc w wieku 18+. „Barometr Ferratum Bank” to cykliczne badanie klientów Ferratum Bank mające na celu poznanie skłonności, zachowań i decyzji finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *