Credissimo – pożyczki przez Facebook

Credissimo Polska

Pod koniec października Credissimo dołączy do firm oferujących pożyczki na rynku polskim. Credissimo wywodzi się z Bułgarii, a na czele polskiego oddziału staną Karpouzov Gueorgui Hristov i Roukov George Georgiev. Ich strategia ma doprowadzić Credissimo do czołówki firm pożyczkowych w Polsce. Sprzyjać temu mają pionierskie w Polsce rozwiązania jak udzielanie pożyczek przez portal społecznościowy Facebook, a także możliwość spłaty w coraz popularniejszych BitCoinach.

To nie koniec innowacji, Credissimo Polska Sp. z o.o. ma w planach pożyczanie pieniędzy przez komunikator Viber – co jest ewenementem w skali światowej. Poczynania w mediach społecznościowych na rynku bułgarskim robią wrażenie – ponad 160 tys. osób lubi fun page i niewiele mniej stale go obserwuje.

Roczna wartość udzielanych przez Credissimo pożyczek wynosi 17,5 mln EUR. Oferta na rynku bułgarskim dotyczy popularnych chwilówek, a także mocno rozwijających się pożyczek ratalnych. Co ciekawe, firma deklaruje średnio ponad 20000 zł na przydzielaną przez siebie pożyczkę – co plasuje ją znacznie powyżej średniej kwoty w sektorze udzielanych pożyczek pozabankowych.